FOTO – Rakitic și Carrico, sărut pasional în spatele trofeului Europa League

Sevilla a câștigat miercuri seara trofeul Europa League, după ce a învins Benfica la penalty-uri

Echipa spaniolă, la care este legitimat și Raul Rusescu (împrumutat pentru retur la Braga, în Portugalia), a terminat la egalitate, 0-0, primele 90 de minute disputate la Torino. Nici după cele două reprize de prelungiri, de câte 15 minute fiecare, nu s-a marcat, astfel că meciul a fost decis la penalty-uri. Beto, portarul Sevillei și fost jucător la CFR Cluj, a parat două dintre loviturile de departajare ale portughezilor și a trimis trofeul în Spania, pe Sanchez Pizjuan, pentru a treia oară în istorie (2006, 2007, 2014).

Un moment inedit a fost oferit de jucătorii Sevillei, Daniel Carrico și Ivan Rakitic (foto jos), care au fost surprinși de camerele de filmat sărutându-se în timpul ceremoniei de decernare a trofeului.

Publicat: 15 05. 2014, 14:48
Actualizat: 15 05. 2014, 14:49