El ar putea fi SURPRIZA pentru returul cu Twente, dar Stan nu vrea să riște!** 3 nume noi pentru meciul din Olanda

Steaua a pierdut meciul tur cu Twente, scor 0-1, însă Ilie Stan spune că toți componenții lotului se gândesc doar la calificare. Steaua are nevoie de o victorie la un singur gol în Olanda pentru a merge mai departe sau, în cel mai rău caz, pentru a trimite meciul în prelungiri.

Stan se va putea baza în meciul retur pe Bourceanu, Gardoș și Latovlevici, dar și pe Alexandru Chipciu, care va relua antrenamentele la intensitate maximă începând de luni.

Totuși, „Iliesta” spune că nu va risca o reaccidentare a mijlocașului venit de la Brașov și că acesta nu va juca 90 de minute la Enschede.

„Mi-am conturat echipa, însă mai vedem ce facem în următoarea perioadă. De luni va reveni Chipciu, care va face antrenamente cu mingea, Gardoș, Bourceanu.

Depinde ce inspirație voi avea. Nu-l voi folosi pe Chipciu din primul minut, e riscant. Mi-aș dori să se refacă pentru jocul cu Uruguay”, a declarat Ilie Stan la Dolce Sport.

Iată cum va arăta echipa Stelei în returul cu Twente: Tătărușanu – Martinovic, Chiricheș, Geraldo, Latovlevici – Prepeliță, Brandan, Bourceanu, Tănase – Rusescu, Tatu