Dureros! FOTO Momentul în care o lume întreaga a strâns din dinți pentru Gareth Bale. Accidentarea care il poate ține pe bară tot sezonul

Ghinion cumplit pentru Gareth Bale în minutele de final ale partidei Tottenham -FC Basel, scor 2-2, din sferturile Europa Leauge.

Într-un moment în care londonezii alergau după golul victoriei, starul lui Tottenham a călcat strâmb și a părăsit terenul pe targă, prima impresie fiind că a suferit o accidentare gravă.

Reluările TV le dau toate motivele fanilor lui Tottenham să fie îngrijorați pentru starea de sănătate a celui care a urcat-o aproape de unul singur pe Tottenham pe podium în Premier League și care poate face obiectul unui transfer cu multe zerouri în această vară.

Presa din Anglia anunță că Bale va face astăzi un RMN pentru a afla cât de gravă e accidentarea, iar în cel mai rău caz galezul nu va mai juca niciun minut pentru Tottenham în acest an.

„A căzut pe gleznă. E extrem de dureros, dar sperăm să nu fie atât de grav pe cât pare.  Gareth a mai avut probleme la ligamente, acum are piciorul umflat, dar cred că sunt șanse să fie pe teren cu Manchester City (pe 21 aprilie)”, declara, optimist, managerul Villas-Boas, imediat după meciul cu Basel.

Publicat: 05 04. 2013, 09:44
Actualizat: 05 04. 2013, 10:03