Eriksen, la primul gol în tricoul lui Inter! Dragoș Grigore, titular împotriva milanezilor. Fără Răzvan Marin, Ajax a fost învinsă de Getafe. Rezultatele din Europa League

UPDATE 23:55: Arsenal a trecut cu 1-0 de Olympiacos, iar Roma a bătut cu 1-0 pe Gent. Cel mai tare meci al serii s-a jucat însă în Scoția, acolo unde Rangers a învins-o cu 3-2 pe Braga, după dubla extraordinară reușită de Ianis Hagi.

Rezultatele serii în Europa League:

UPDATE 21:50: Danezul Eriksen a reușit primul gol de la sosirea la Inter, iar italienii au bătut-o cu 2-0 pe Ludogorets, în Bulgaria. Celălalt gol a fost reușit de Lukaku, care a marcat din penalty, în prelungiri.

Cosmin Moți a fost rezervă neutilizată cu Inter, în timp ce Dragoș Grigore a jucat tot meciul și a văzut un cartonaș galben în minutul 43.

Fără Răzvan Marin, Ajax a pierdut cu 0-2 pe terenul lui Getafe.

Rezultatele primelor 8 meciuri din 16-imile UEL:

Europa League revine cu meciurile din 16-imile de finală, iar spectacolul n-ar trebui să lipsească în meciuri precum Olympiakos – Arsenal, Frankfurt – Salzburg sau Leverkusen – Porto.

Dragoș Grigore este titular în marele meci dintre Ludogorets și Inter, în timp ce Cosmin Moți se află doar pe banca de rezerve, iar Claudiu Keșeru este accidentat.

Răzvan Marin n-a prins lotul cu Getafe

Răzvan Marin este într-o situație tot mai grea la Ajax, iar românul n-a prins nici măcar lotul olandezilor pentru partida cu Getafe, din Spania. Internaționalul român a jucat ultima dată în Cupa Olandei în urmă cu aproape o lună, pe 22 ianuarie, atunci când fotbalistul nostru a prins 90 de minute cu modesta Spakenburg, meci câștigat de Ajax cu 7-0.

Hagi, anunțat titular cu Braga

Veste buna este că Ianis Hagi ar urma să fie titular în meciul dintre Rangers și Braga, care începe la ora 22:00.

În cele 267 de minute disputate în campionat în tricoul lui Rangers, Ianis Hagi, jucător cotat la 5 milioane de euro, a marcat un gol și și-a trecut în cont și un assist.