Dică dezvăluie care a fost primul gest făcut după ce s-a văzut egalat de croați. „Ne-a trecut glonțul pe la ureche”

Nicolae Dică a propus un discurs moderat la finele partidei pe care echipa sa, FCSB, a câștigat-o, joi seara, pe Național Arena, scor 2-1, cu Hajduk Split. Vicecampiona României a tremurat după ce s-a văzut egalată cu 15 minute înainte de fluierul final. Gnohere a marcat în ultimul minut al partidei, printr-o lovitură de cap, după un assist ideal al lui Romario Benzar. În tur, săptămâna trecută, în Croația, a fost 0-0.

„Când am văzut că ne-au egalat, m-am uitat pe tabelă, am văzut că mai sunt 10-12 minute și am sperat, am crezut în victorie. Ne așteptam la acest lucru, dar era păcat dacă pierdeam această calificare. Am controlat jocul, nu le-am dat șanse celor de la Hajduk să marcheze. Noi dacă eram mai atenți la 1-0, puteam să ne facem meciul mai ușor.

Băieții au avut încredere și merită felicitări pentru atitudinea pe care au avut-o. Ne-a trecut glonțul pe la ureche, dar bine că am avut încredere și am reușit să ne calificăm. E frumos să fie veselie în vestiar, când este greu e și mai frumos”, a spus Dică pentru ProX.

Publicat: 16 08. 2018, 23:54
Actualizat: 17 08. 2018, 00:33