Chiricheș, criticat de fani după Tottenham – Beșiktaș 1-1. Mesajele postate

Revenit ca titular în defensiva lui Tottenham, Vlad Chiricheș a suferit o accidentare în minutul 6 al meciului cu Beșiktaș din Europa League, scor 1-1.

Fundașul s-a ales cu nasul spart în urma unui duel ce Demba Ba, dar a putut continua partida. Atacantul turcilor a fost avertizat cu cartonaș galben.

Din păcate, românul nu are o evoluție apreciată de fanii englezi. În primele minute a făcut câteva greșeli care i-au scos din sărite pe suporteri. Aceștia l-au „desființat” pe Chiricheș pe rețelele de socializare: „Trebuia vândut Chiricheș, nu Dawson”, „Chiricheș, ce faci?”

Din păcate, ce a urmat a fost un coșmar. Chiricheș a comis o greșeală decisivă la golul egalizator al turcilor. Fundașul a luftat, apoi a comis un henț în careu, fază care a dus la dictarea loviturii de la 11 metri din care turcii au egalat.

Unul dintre contestatari îl trimite la Hollywood:

Alți fani sunt mult mai duri în caracterizări:

„Trebuia să se ducă la Barcelona. L-au vrut, dar el a ales Spurs. Proastă decizie pentru el”, scrie un alt fan.

Echipa de start a lui Tottenham: Lloris, Dier, Chiricheș, Fazio, Davies, Bentaleb, Stambouli; Kane, Paulinho, Townsend; Soldado

Publicat: 02 10. 2014, 23:04
Actualizat: 03 10. 2014, 13:45