Cel mai nebun meci al serii în Europa League: Feyenoord conducea cu 3-0 în minutul 56, dar Zorya a reușit să egaleze. Olandezii au obținut calificarea în minutul 92

Feyenoord s-a chinuit serios cu modesta Zorya Lugansk, formația olandeză reușind să se califice în grupele Europa League după un meci electrizat. În tur, în Ucraina, scorul a fost 1-1, iar returul a început foarte bine pentru Feyenoord.

Te Vrede a deschis scorul în minutul 18, Schaken a majorat diferența în minutul 26, iar Biliy a marcat în proprie poartă (min. 48) pentru un 3-0 aparent liniștitor. Oaspeții au dat semnalul revenirii în minutul 56 prin Malinovskiy, iar Biliy a trimis mingea în poarta corectă în minutul 80, pentru ca același Malinovskiy să reușească dubla cu 10 minute înainte de final.

Golul salvator a fost reușit de Manu, min. 90+2, iar Feyenoord s-a calificat in-extremis.

Publicat: 30 08. 2014, 08:58
Actualizat: 30 08. 2014, 08:59