Așa arată superclasa! Felipe Anderson, „din altă lume” în prima repriză. GALERIE FOTO și VIDEO | Fazele în care i-a făcut pe fundașii FCSB să pară amatori

Felipe Anderson, jucătorul de 25 de milioane de euro al lui Lazio, își permite și „artificii” tehnice în fața celor de la FCSB.

În minutul 13, brazilianul Anderson l-a umilit pe Junior Morais. După ce l-a driblat pe jucătorul lui Dică, a centrat printr-o rabona, mingea a ajuns la Immobile, dar Planic a reușit apoi să respingă balonul în corner.

Câteva minute mai târziu, Felipe Anderson a ieșit din nou în evidență, de data aceasta „victima” fiind un alt fundaș al roș-albaștrilor, Valerică Găman. Fostul jucător al Astrei a fost depășit după ce mingea i-a fost trecută printre picioare.

Captură Telekom Sport

Nu a fost, însă, ultimul moment în care Anderson a strălucit, La golul de 3-0, marcat de Immobile în finalul primei reprize, brazilianul dorit în trecut de United s-a distrat și cu Planic, căruia i-a trecut mingea printre picioare cu o eleganță aparte, înainte să paseze decisiv pentru al 30-lea gol stagional al lui Immobile.

Publicat: 22 02. 2018, 20:42
Actualizat: 22 02. 2018, 21:00