Ar fi putut fi FINALA de la București!** Marica: „Belo ne-a tras cel mai puternic adversar”

Schalke s-a calificat în sferturile Europa League, după ce a spulberat-o pe Twente cu 4-1 în returul din Germania. Cum în tur olandezii câștigaseră cu 1-0, trupa lui Marica a mers mai departe.

Schalke va da piept în sferturi cu Athletic Bilbao, grupare care a eliminat-o pe Manchester United cu o dublă victorie: 3-2 pe „Old Trafford” și 2-1 în Spania.

„Am fost conduși cu 2-0 la general cu Twente și a fost un meci pe viață și pe moarte. Am intrat cu 1-1 la pauză și băieții s-au luptat excepțional și au mai dat 3 goluri. M-am uitat la tragere și Belo ne-a tras cel mai puternic adversar.

Ne așteaptă un meci foarte greu, dar mai e până atunci. Nu ne gândim încă la meciul cu Bilbao. Aici nu se vorbește încă de finală, ar fi un vis pentru noi, știm toți că se joacă la București și mai face lumea caterincă sau mișto că ne vedem la București.”, a declarat Marica la Dolce Sport.

Publicat: 16 03. 2012, 14:44
Actualizat: 16 03. 2012, 14:46