Antrenorul lui Rio Ave, Pedro Martins, nu a renunțat la calificare: „Rezultatul e mincinos, sunt dezamăgit. Sper să batem Steaua în retur”

Antrenorul echipei Rio Ave, Pedro Martins, a declarat, joi seară, că este extrem de dezamăgit de înfrângerea din meciul cu Steaua, scor 1-2, în grupa J a Ligii Europa, subliniind că speră la o victorie la întâlnirea retur, din 6 noiembrie, din Portugalia.

„Sunt foarte dezamăgit, mai ales după cum am evoluat în această seară. Regret foarte mult ce s-a întâmplat. Rezultatul din prima repriză a fost unul mincinos. Steaua a profitat de două greșeli ale noastre. La pauză le-am spus jucătorilor că prima repriză a fost extraordinară, după aceea am marcat repede. Ne-a lipsit puțin să obținem un rezultat pozitiv. Prima repriză a fost a noastră, iar a doua a fost una foarte disputată, între două echipe de mare calitate. Nu am avut rezultate atât de bune în ultima perioadă, dar sper să batem Steaua în retur și să obținem prima victorie care să ne descătușeze de tot. Sper ca Rio Ave să fie una dintre echipele care se califică”, a spus Martins.

Steaua București a obținut a doua victorie în grupa J a Ligii Europa, după ce a învins, joi, pe Arena Națională, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa portugheză Rio Ave, în etapa a treia a competiției. Pentru Steaua a marcat: Rusescu ’17, ’45, iar pentru Rio Ave a înscris Del Valle ’48.

În etapa a patra a Grupei J, ce se va disputa la 6 noiembrie, Steaua va disputa meciul retur al acestei întâlniri. În primele două meciuri din grupa J, Steaua a învins Aalborg, scor 6-0, și a fost învinsă de Dinamo Kiev, scor 3-1.