Alibec, spre Bălașa: „Hai, te rog, lasă-mă pe mine să bat!” Răspunsul fundașului și ce a urmat

Dorința exagerată de a-și trece numele pe lista marcatorilor l-a împins pe Denis Alibec să facă un gest neobișnuit în meciul cu Viktoria Plzen. La puțin timp de la startul reprizei a doua, vicecampioana a beneficiat de o lovitură liberă din marginea careului advers, iar atacantul a încercat să-l convingă pe Bălașa, executantul de drept, să-l lase pe el să șuteze.

În minutul 52, când cehii conduceau cu 1-0, Alibec a obținut o lovitură liberă în marginea careului și tot el a dorit să execute. Doar că în lipsa lui Constantin Budescu cel însărcinat cu executarea loviturilor libere este Mihai Bălașa.

Totuși, Alibec a intervenit și l-a rugat pe fundașul central să-l lase pe el. Camerele de filmare l-au surprins pe Alibec în timp ce îi spunea lui Bălașa: „Hai, te rog, lasă-mă pe mine”. Atacantul nu a avut noroc și Bălașa a executat pe poartă, dar Hruska a scos în margine.

Publicat: 23 11. 2017, 21:21
Actualizat: 23 11. 2017, 21:41