Alex Chipciu, repriză de coșmar cu ȚSKA Sofia! Mijlocașul a izbucnit nervos după ce a fost eliminat: „F***-ți morții mă-tii!” FOTO & VIDEO

Alex Chipciu a izbucnit nervos dupa ce a fost eliminat
Vezi galeria foto - 12 poze

Alex Chipciu a avut o repriză secundă de coșmar cu ȚSKA Sofia. Mijlocașul a fost eliminat după o cădere în careu și a izbucnit nervos la adresa arbitrului.

CFR Cluj avea mare nevoie de victorie în meciul cu ȚSKA Sofia. S-a terminat 0-0, iar ardelenii vor trebui să câștige la Berna, cu Young Boys, pentru calificarea în primăvara europeană.

Jocul campioanei României nu a funcționat, deși începutul de meci a fost unul furtunos, cu mai multe ocazii.

Alex Chipciu a fost eroul negativ al reprizei secunde. Chipciu a primit o minge în careul advers, a simțit mâna unui adversar și a căzut ușor.

Arbitrul nu l-a iertat și a acordat cartonașul galben pentru simulare (Min 84 – VIDEO AICI).

Cum fostul jucător al FCSB primise încă un cartonaș în minutul 54, Chipciu a fost eliminat.

Imediat după ce a conștientizat că va fi eliminat, Chipciu a izbucnit nervos! „F***-ți morții mă-tii!” este înjurătura care s-a putut citi pe buzele jucătorului.

Cristi Manea are un mesaj superb pentru Dan Petrescu. Fundașul este convins că echipa va da totul pentru victorie pe terenul lui Young Boys.

„Trebuie să mergem în Elveția și să câștigăm, nu am pierdut nimic.

Nu m-a interesat meciul de la Roma, eu am fost concentrat la meci, să nu luăm gol și să termin sănătos partida.

Într-un meci de fotbal se poate întâmpla orice, mergem acolo uniți și încrezători.

Nu vreau să comentez plecarea lui Dan Petrescu. Vreau să îi mulțumesc, am avut ce învăța de la el, îi urez multă baftă și sunt convins că va reuși oriunde va merge. Nu mă așteptam, dar așa este fotbalul, trebuie să mergem înainte.

Nu vreau să comentez cine va veni antrenor”, a declarat Cristi Manea la finalul meciului.

ECHIPELE DE START:

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Manea, Burcă, Camora – Chipciu, Djokovic, Păun – Rondon, Debeljuh, Pereira

Rezerve: Sandomierski, Checicheş, Deac, Ciobotariu, Latovlevici, Haiduc, Vojtus, Itu, Joca, Carnat

ŢSKA Sofia: Busatto – Antov, Mattheij, Zanev – Vion, Youga, Geferson, Carey – Sankhare – Sowe, Yomov

Rezerve: Iliev, Evtimov, Henrique, Beltrame, Keita, Penaranda, Mazikou, Turitsov, T. Rodrigues, Ahmedov, Galabov