Accidentare teribilă pentru Silvio: a suferit o fractură de tibie și peroneu

Fundașul echipei Benfica Lisabona, Silvio, va fi indisponibil pentru restul sezonului, după ce a suferit o fractură de tibie și peroneu la meciul cu AZ Alkmaar, din manșa sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, informează uefa.com.

Jucătorul de 26 de ani, împrumutat de la Atletico Madrid, s-a accidentat după ce s-a ciocnit cu coechipierul său Luisao la meciul de joi seară.

El a părăsit terenul în lacrimi, fiind înlocuit cu André Almeida și va fi operat astăzi.

Echipa portugheză Benfica Lisabona s-a calificat în semifinalele Ligii Europa, după ce a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formația olandeză AZ’67 Alkmaar, în manșa secundă a sferturilor de finală ale competiției. În tur, Benfica s-a impus, în deplasare, cu scorul de 1-0. Golurile învingătorilor au fost marcate de Rodrigo, în minutele 39 și 71.

Publicat: 11 04. 2014, 13:25
Actualizat: 11 04. 2014, 13:26