Absolut INCREDIBIL!** Steaua l-a trimis pe Torres în cărțile de istorie: e primul jucător din lume care reușește asta! Recordul la care nu s-ar fi gândit nimeni

Steaua a ratat calificarea în sferturile Europa League după ce a pierdut meciul retur cu Chelsea. „Albaștrii” s-au impus cu 3-1 pe Stamford Brigde și cu 3-2 la general și își continuă drumul în Europa.

Fernando Torres a fost practic cel care a eliminat-o pe Steaua. Golul său, al treilea pentru Chelsea, a fost cel care a decis soarta dublei manșe și a scos trupa lui Reghe din Europa. Spaniolul a avut șansa să mai marcheze o dată, dar a ratat o lovitură de la 11 metri trăgând în bară.

Chiar și așa, golul din minutul 71 l-a propulsat pe Torres în istoria fotbalului. După golul de aseară, ibericul este singurul jucător din lume care a izbutit să marcheze în șapte competiții diferite într-un singur sezon.

Fernando Torres a marcat în Premier League, Champions League, Europa League, Campionatul Mondial al Cluburilor, Supercupa Angliei, Cupa Angliei și Cupa Ligii Angliei.

Publicat: 15 03. 2013, 09:56
Actualizat: 15 03. 2013, 10:05