Comentatorii TV au explodat de bucurie la golul lui George Pușcaș din Venezia – Bari!

George Pușcaș a marcat în Venezia – Bari și a înnebunit comentatorii TV care au strigat goool timp de mai multe secunde.

Atacantul echipei naționale a reușit să înscrie al doilea gol stagional în nouă apariții pentru Bari, echipă unde a ajuns împrumut în luna ianuarie de la Genoa.

Venezia și Bari s-au întâlnit în runda a 29-a din Serie B, pe arena „Pierluigi Penzo”. În minutul 37, gazdele conduceau cu 2-0, dar Bari a redus diferența pe tabelă prin reușita lui George Pușcaș. Românul a preluat la marginea careului o pasă venită de la Giacomo Ricci și l-a învins pe Jesse Joronen cu un șut de zile mari. A fost momentul în care comentatorii TV au sărit în sus de bucurie și au urlat din toți rărunchii, scrie sport.ro.

Din păcate pentru Pușcaș, Venezia a mai marcat o dată după pauză și a învins cu 3-1. Bari se află în luptă pentru evitarea retrogradării, după 29 de etape jucate, echipa lui Pușcaș aflându-se pe locul 15 cu 34 de puncte, la doar 4 puncte de locul care duce la baraj de rămânere în Serie B.

Pușcaș a fost chemat pentru meciurile amicale cu Irlanda de Nord și Columbia

Numele lui George Pușcaș se regăsește pe lista preliminară pentru meciurile amicale cu Irlanda de Nord și Columbia.

România – Irlanda de Nord se va disputa pe 22 marție, pe Arena Națională, în timp ce disputa Columbia – România va avea loc pe stadionul lui Atletico Madrid, Wanda Metropolitano.

Lista finală cu stranieri va fi comunicată înaintea reunirii, iar pe aceasta se vor regăsi o parte dintre jucătorii convocați inițial, alături de fotbaliștii chemați din campionatul intern.

Publicat: 11 03. 2024, 09:17
Actualizat: 11 03. 2024, 09:28