Premierul Boris Johnson a urmărit cu entuziasm Anglia – Germania! Cum a reacționat la golurile marcate de Sterling și Kane | VIDEO

Boris Johnson, premierul din Marea Britanie, a urmărit cu entuziasm meciul dintre Anglia și Germania, de la EURO 2020.

Anglia și Germania s-au întâlnit în cadrul optimilor de finală ale Campionatului European 2020, iar englezii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Raheem Sterling, în minutul 75, respectiv Harry Kane, în minutul 86.

Premierul Boris Johnson a urmărit cu entuziasm Anglia – Germania

Premierul Boris Johnson s-a bucurat ca un suporter adevărat la golurile înscrise de către naționala pregătită de către Gareth Southgate.

Momentele de bucurie ale premierului au fost surprinse în cadrul unui dineu oficial la care acesta a participat și videoclipurile au devenit rapid virale.

În sferturile de finală ale Campionatului European 2020, Anglia va juca împotriva naționalei din Ucraina, care a trecut de Suedia, cu scorul de 2-1, după un gol marcat de către Dovbyk, în minutul 120+1.