Moment incredibil la Euro 2020! Ce a putut să pățească o jurnalistă după golul marcat de Ungaria în fața Franței

Ungaria a marcat un gol nesperat în fața Franței, iar o jurnalistă a trecut prin momente incredibile la meciul de sâmbătă, de la Euro 2020, încheiat la egalitate, scor 1-1.

După golul înscris de Attila Fiola, bucuria a fost una de nedescris în tabăra maghiarilor, fapt dovedit și de ceea ce a pățit o femeie care comenta meciul de la marginea terenului.

Duelul dintre Ungaria și Franța a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Moment incredibil la Euro 2020! Ce a pățit o jurnalistă după golul Ungariei cu Franța

În prelungirile primei reprize, Fiola a reușit să-l învingă pe Lloris în partida disputată la Budapesta, iar apoi a avut loc unul dintre momentele de neuitat de la Euro 2020.

Jucătorul lui Marco Rossi a aruncat o parte dintre obiectele jurnalistei de pe masă, prima reacție a acesteia a fost să zâmbească, iar apoi fotbalistul a fost tras la o parte de colegii săi, în timp ce în peluză a fost o bucurie foarte mare, printre ultrașii Ungariei.

ECHIPELE DE START:

Ungaria: Gulacsi – Botka, Orban, Szalai – Nagy – Nego, Kleinheisler, Schafer, Fiola – Szalai, Sallai
Rezerve: A. Bogdan, Dibusz, Cseri, Holender, Kecskes, Lang, Lovrencsics, Nikolivcs, Schon, Siger, K, Varga, R. Varga
Selecționer: Marco Rossi

Franța: Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne – Pogba, Kante, Rabiot – Griezmann – Benzema, Mbappe
Rezerve: Mandanda, Maignan, O. Dembele, Dubois, Giroud, L. Hernandez, Kounde, Lemar, Lenglet, Sissoko, M. Thuram, Tolisso
Selecționer: Didier Deschamps

Stadion: Puskas Arena, Budapesta
Arbitru: Michael Oliver / A1: Stuart Burt, A2: Simon Bennett (toți din Anglia)