Meciul Danemarca – Finlanda se reia azi! De la ce oră începe partida și anunțul făcut de UEFA după ce Eriksen a fost la un pas să moară la Euro 2020

Denmark's midfielder Christian Eriksen (L) vies with Finland's midfielder Tim Sparv during the UEFA EURO 2020 Group B football match between Denmark and Finland at the Parken Stadium in Copenhagen on June 12, 2021.,Image: 615415928, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Partida dintre Danemarca și Finlanda se va relua azi, de la ora 21:30, chiar dacă Christian Eriksen a fost la un pas să moară pe teren, în primul meci al echipei sale de la Euro 2020.

Decizia a fost luată de UEFA în urma cererii făcute de jucătorii ambelor echipe.

După aproximativ 11 minute de masaj cardiac, timp în care lumea fotbalului s-a temut de ce este mai rău, danezul Christian Eriksen a fost scos pe targă în afara stadionului, sub protecția colegilor, care au înconjurat targa în care a fost transportat fotbalistul celor de la Inter.

Meciul Danemarca – Finlanda se reia de la ora 21:30! Anunțul făcut de UEFA

În aceste condiții, de la ora 21:30, se vor disputa ultimele patru minute din prima repriză a meciului Danemarca – Finlanda, apoi se va lua o pauză de doar cinci minute, urmată de repriza secundă, conform anunțului făcut de UEFA.

În momentul în care partida a fost întreruptă, scorul era 0-0 la Copenhaga.

Publicat: 12 06. 2021, 21:27
Actualizat: 14 06. 2021, 17:50