Cristiano Ronaldo i-a lăsat din nou pe fani cu gura căscată! Ce viteză incredibilă a prins în timpul sprintului făcut înainte să marcheze în poarta Germaniei

Cristiano Ronaldo (36 de ani) este unul dintre cei mai în formă jucători la momentul actual, în ciuda faptului că starul portughez se apropie de retragere. În meciul naționalei Portugaliei cu Germania de la EURO 2020, jucătorul de la Juventus a oferit o nouă demonstrație de forță, lăsându-i uimiți pe fani.

Ronaldo a devenit cel mai bun marcator din toate timpurile al competiției după dubla contra Ungariei. Tot el a deschis și scorul cu golul de la Munchen, contra Germaniei.

Cu 5 Baloane de Aur în palmares, Ronaldo a demonstrat că le merită din plin încă o dată. În momentul golului său din partida contra nemților, starul portughez a alergat din propriul careu către careul adversarilor cu o viteză amețitoare.

Ronaldo i-a lăsat din nou pe fani cu gura căscată! Ce viteză incredibilă a prins în timpul sprintului făcut înainte să marcheze în partida cu Germania!

După ce a respins o minge din propriul careu, Ronaldo a parcurs distanța de 97 de metri în doar 14,2 secunde.

Astfel, Cristiano Ronaldo a prins o viteză de 31 de kilometri pe oră.

Portugalia – Germania 1-3

Germania a făcut spectacol în al doilea meci de la Euro 2020! Nemții au trecut cu 4-2 de Portugalia, în meciul disputat la Munchen.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul după un sfert de oră, dar apoi nemții au fost de neoprit și au întors scorul până la pauză, după reușita lui Havertz și autogolul lui Guerreiro.

A urmat o repriză de coșmar pentru Portugalia: în mare formă, Havertz și Gosens au rezolvat meciul pentru Germania, astfel că reușita lui Jota n-a mai contat decât pentru statistică.

Publicat: 20 06. 2021, 02:12