Erling Haaland, surprins în timp ce consuma conținutul unei sticluțe ciudate, pe banca de rezerve! Germanii au comentat situația. Ce ar putea conține?

Noua senzație a fotbalului mondial, Erling Haaland a fost surprins de camerele de filmat în timp ce consuma lichidul dintr-o sticlă ciudată, pe banca de rezerve, la meciul cu Werder, încheiată surprinzător cu victoria formației din Bremen cu 3-2. Imaginile au fost surprinse înainte ca Haaland să intre pe teren și au produs un val de controverse în presa germană.

Ipostaza nu a rămas necomentată nici de fanii fotbalului: „Sigur nu-i plăcea gustul, parcă era o substanță din laborator. De aceea poate înscrie atât de mult”, au comentat sarcastic aceștia pe rețelele sociale, după ce au văzut video-ul.

Haaland, un gol la 20 de minute

Atacantul transferat de la RB Salzburg pentru 20 de milioane de euro a jucat 189 de minute în competițiile interne pentru Borussia Dortmund și a marcat de opt ori în patru partide. Un gol cam la 20 de minute, o performanță extraordinară. În vârstă de 19 ani, norvegianul a fost transferat de Borussia Dortmund, la începutul acestui an, de la RB Salzburg, pentru suma de 20 de milioane de euro. Haaland a început fotbalul profesionist, în 2015, la Bryne FK.