Eric Bicfalvi, un nou gol în Rusia! VIDEO | Mijlocașul a ajuns la șase goluri pentru Ural, dar a pierdut contra echipei lui Nedelcearu

Eric Bicfalvi (31 de ani) a reușit, duminică, un nou gol pentru Ural, pe terenul formației Ufa, în runda cu numărul 26 din Rusia, însă echipa sa a pierdut, scor 1-4.

Fostul mijlocaș de la FCSB și Dinamo București a deschis scorul în minutul 16, reluând cu capul în plasă centrarea lui Aratore, venită dintr-o lovitură liberă. A fost al șaselea gol pentru Eric Bicfalvi în campionatul din Rusia în acest sezon, la care se mai adaugă încă unul înregistrat în Cupă.

Gazdele, cu Ionuț Nedelcearu (22 de ani) printre titulari, au restabilit egalitatea până la pauză, grație reușitei lui Vombergar, din minutul 22. După pauză, Vanek a marcat pentru Ufa din penalty, iar situația s-a complicat și mai mult pentru Ural, odată cu eliminarea directă a fundașului Bryzgalov. Golgheterul celor de la Ufa, nigerianul Sly, a punctat de două ori, în minutele 79 și 90+1, stabilind scorul final al întâlnirii, 4-1.

VIDEO cu golurile din Ufa – Ural 4-1

Cu patru etape înainte de final, Ufa ocupă locul 14, care duce la baraj, cu 25 de puncte, la patru lungimi de ultima poziție care asigură salvarea în prima ligă. De partea cealaltă, Ural pare scăpată de grijile retrogradării, clasându-se pe locul 10, cu 33 de puncte.