Echipa lui Costel Gâlcă, meci de infarct în Danemarca! În minutul 52 era 3-0 pentru echipa adversă, ce s-a întâmplat după e incredibil | VIDEO

Vejle, echipa antrenată de Costel Gâlcă, a avut un meci de infarct, în campionat, contra celor de la Horsens, scor 3-3. Deși a fost condusă cu 0-3, Vejle a reușit să revină și să obțină o remiză.

Costel Gâlcă (49 de ani) a fost instalat în primăvara lui 2019 pe banca lui Vejle.

Vejle se află pe locul 4 din play-out-ul primei ligi daneze, cu 33 de puncte.

Echipa lui Costel Gâlcă, meci de infarct în Danemarca

Deși în minutul 52 al partidei Horsens – Vejle era scorul de 3-0 pentru formația gazdă, echipa lui Costel Gâlcă a reușit să revină pe tabela de marcaj într-un mod surprinzător.

Vejle a marcat în minutele 63, 84 și 90, reușind o remiză neașteptată. Și mai surprinzător este faptul că golurile lui Vejle au fost marcate de același jucător, German Onugkha.

Costel Gâlcă ar putea pleca de Vejle

Potrivit presei daneze, Jacob Krürger, directorul tehnic al lui Vejle, a declarat faptul că au existat discuții cu antrenorul Costel Gâlcă despre viitorul său la echipă. Însă ambele părți au ajuns la concluzia că mai întâi trebuie salvată echipa de la retrogradare, înainte să se ia o decizie concretă în privința antrenorului Costel Gâlcă.

„Există un dialog cu el în legătură cu multe aspecte, adică aspecte normale în privinţa unui antrenor. Dialogul decurge bine, iar ambele părţi au ajuns la concluzia că mai întâi trebuie să ne asigurăm locul pentru ca apoi să discutăm concret”, a spus Jacob Krüger, potrivit publicației Tipsbladet.

Publicat: 30 04. 2021, 21:39
Actualizat: 30 04. 2021, 21:45