Dinu Todoran, blocat când a trebuit să explice schimbările făcute la pauza meciului FCSB – Shakhter Karagandy. „Trebuie să fie pregătiți!”

Dinu Todoran a rămas blocat în momentul în care a fost întrebat de schimbările făcute la pauza meciului FCSB – Shakhter Karagandy, scor 1-0.

Ionuț Vînă și Olimpiu Moruțan au fost înlocuiți la pauza meciului FCSB – Shakhter Karagandy, scor 1-0, iar locul acestora a fost luat de doi tineri  jucători: Alexandru Musi (17 ani) și Ianis Stoica (18 ani).

Cele două schimbări făcute de FCSB au fost criticate de către oamenii din fotbal, toate acestea deoarece tinerii fotbaliști nu au impresionat în repriza secundă a meciului cu Shakhter Karagandy.

Dinu Todoran nu a știut să explice cele două modificări făcute la pauza meciului FCSB – Shakhter Karagandy și a transmis că „în continuare ne bazăm pe tot lotul”.

„Toți jucătorii care sunt la noi trebuie să fie pregătiți să fie titulari, să intre la pauză, să intre în minutul 20. Au fost foarte mulți debutanți. Sunt doi copii tineri, de perspectivă, în continuare ne bazăm pe tot lotul”, a declarat Dinu Todoran la finalul meciului FCSB – Shakhter Karagandy, scor 1-0.

Dinu Todoran mizează în continuare pe Andrei Vlad

Dinu Todoran a vorbit și despre evoluția lui Andrei Vlad în poarta celor de la FCSB la meciul cu Shakhter Karagandy, iar acesta a transmis că are în continuare încredere în goalkeeperul care în trecut a jucat și pentru Universitatea Craiova.

„Ideea e că vom arăta în viitor mult mai bine și o să arătăm prospețimea de care avem nevoie. Andrei e portar de echipă națională, care încă o dată a arătat valoarea pe care o are.

Am presat, am avut posesie, se întâmplă la fotbal, a fost o greșeală a lui Iulian, Vlad a intervenit foarte bine. Știu de două ocazii, de șase nu știu. Cred că încă suntem favoriți, suntem foarte bine și ușor, ușor o să vedeți că suntem favoriți și pentru calificare”, a adăugat Todoran.

Publicat: 23 07. 2021, 09:25
Actualizat: 23 07. 2021, 09:26