Dennis Man a ajuns superstar în Italia și i-a înnebunit pe rivali: „Și-a bătut joc de fundașii adverși!”

Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu! E la un pas de un transfer de senzatie de la Parma, unde a devenit un idol: „Nu ne temem ca vor veni oferte! Merita totul”

Dennis Man a ajuns superstar în Italia, la Parma, unde românul se află la primul său sezon cu adevărat excepțional de la transferul de la FCSB.

Atacantul a început perfect campania și este golgheterul echipei sale la ora actuală, iar Man și-a demonstrat calitățile și în cel mai recent meci, în Coppa Italia, în fața celor de la Fiorentina.

Dennis Man a ajuns superstar în Italia, la Parma, și i-a înnebunit pe rivali: „Și-a bătut joc de fundașii adverși!”

Introdus pe gazon în minutul 62, la scorul de 2-0, în locul lui Adrian Benedyczak, Man a fost unul dintre cei mai buni jucători ai Parmei pe final de meci, dar cu toate astea, „cruciații” s-au văzut egalați după ce au încasat două goluri în minutele 83 și 90.

Meciul a ajuns la loviturile de la 11 metri, unde Parma a pierdut după ce și Dennis Man a ratat de la punctul cu var. Cu toate astea, cei de la Parma Live l-au lăudat pentru prestația sa, fiind considerat „singurul capabil să aprindă lumina”.

Dennis Man (nota 7) – „În minutele de final, el a fost singurul capabil să aprindă lumina. Și-a bătut joc de fundașii adversari, driblează pe toată lumea și ajunge la poartă de mai multe ori, dându-i fiori lui Franchi.

El singur pune în dificultate întreaga apărare și reaprinde speranțele suporterilor, care au visat în această seară. A ratat însă pentru a doua oară de la punctul cu var, după meciul cu Modena, dar de data aceasta mingea se lovește de stâlp.”

De cealaltă parte, Valentin Mihăilă a fost titular și a oferit o pasă decisivă, dar în ciuda acestui aspect a primit o notă mai mică decât Man, 6.5.

Mihăilă (nota 6.5) – „A avut o ocazie mare și ar fi putut înlătura suspansul din meci. Părea începutul unei alte seri proaste, dar, de data aceasta, Mihăilă reacționează, recuperează o minge și îl servește pe Bonny în mijlocul careului.

Laude pentru atitudinea lui: de multe ori aleargă înapoi, se sacrifică și îl sprijină pe Coulibaly pe acea bandă. Semne excelente după o perioadă de coșmar.”

Publicat: 08 12. 2023, 12:17
Actualizat: 08 12. 2023, 12:18