Debut cu stângul în fotbalul mare! Alexe a ratat un penalty decisiv pentru Sassuolo în amicalul cu Juventus! Sassuolo a câștigat Trofeul TIM!

UPDATE: În ciuda ratării mijlocașului român, Sassuolo a reușit să câștige Trofeul TIM în fața lui Juventus și a lui AC Milan! Performanța a fost realizată după ce Sassuolo s-a impus cu 2-1 în fața milanezilor, grație golului reușit de Masucci în minutul 45 al partidei disputate împotriva „diavolilor”.

Marius Alexe a debutat cu stângul pentru Sassuolo în fotbalul mare! Fostul mijlocaș dinamovist a ratat un penalty în meciul amical disputat de Sassuolo cu Juventus, în trofeul TIM.

*Alexe a ratat un penalty în meciul lui Sassuolo cu campioana Italiei

Fostul mijlocaș al lui Dinamo a debutat cu dreptul la noua prim-divizionară din Italia, Sassuolo, reușind o „dublă” cu o selecționată de amatori din orașul Val Venosta, într-o victorie a noii sale echipe, scor 14-0. Însă ex-dinamovistul a ratat ocazia de a se remarca chiar în meciul amical cu campioana Juventus, disputat la Trofeul TIM, în seara de marți.

Participantă alături de Milan și Juventus la trofeul amical TIM, Sassuolo a pierdut primul meci la turneul amical disputat în această seară, scor 3-4, în fața campioanei Italiei. Erou în această partidă a fost portarul brazilian Rubinho (30 de ani), rezerva lui Buffon reușind să pareze loviturile de departajare executate de Alexe, Terranova și Berardi. Astfel, Juve a reușit să câștige meciul cu Sassuolo cu scorul de 4-3, după ce pierduse cu 7-6, tot la penaltyuri, meciul cu Milan.

Alexe reușise o evoluție bună în fața „Bătrânei Doamne”, ratând o ocazie bună în minutul 41, în fața lui Rubinho.

Publicat: 24 07. 2013, 00:20
Actualizat: 24 07. 2013, 01:19