Cristiano Ronaldo, ratarea carierei! Starul lui Juventus s-a făcut de râs și n-a putut înscrie cu poarta goală în Serie A | VIDEO

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo reacts during the Italian Serie A football match Juventus vs Genoa on April 11, 2021 at the Juventus stadium in Turin.,Image: 604746930, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no
Vezi galeria foto - 3 poze

Cristiano Ronaldo a ratat o ocazie imensă, probabil cea mai mare a carierei, în duelul lui Juventus cu Genoa, din Serie A.

Portughezul a dovedit că nu trece printr-o formă grozavă și n-a putut să înscrie singur cu poarta goală în prima repriză, dar a fost salvat de Morata, care a reușit al doilea gol pentru campioana Italiei.

Eliminată prematur din Liga Campionilor și cu șanse foarte mici la titlu, Juventus își poate salva sezonul prin câștigarea Cupei Italiei: în finală, torinezii o vor întâlni pe Atalanta.

Cristiano Ronaldo, ratare cu poarta goală în meciul Juventus – Genoa

Sâmbătă, Leo Messi a fost aproape de un gol antologic, după ce a trimis în bară direct din corner, iar acum și rivalul său Cristiano Ronaldo a fost lovit de ghinion, chiar dacă atacantul lui Juventus a avut o situație ideală de a marca.

În minutul 22, la scorul de 1-0 pentru Juventus, Chiesa a scăpat pe contraatac, a tras la poartă, șutul său a fost respins până la Ronaldo, care a trimis în bară, cu poarta goală. Balonul a ajuns însă la Morata, care a reușit să mărească avantajul campioanei Italiei.

Momentan, la Juventus domnește un calm relativ în ceea ce privește subiectul Cristiano Ronaldo, deoarece și pentru atacantul portughez nu ar fi o misiune deloc ușoară în a găsi un nou club la care să joace.

Una dintre echipele care puteau să susțină pretențiile atacantului de la Juventus, PSG, este concentrată în acest moment pe reînnoirea contractelor vedetelor sale Mbappe și Neymar, dar ar prefera și să încerce să-l aducă pe căpitanul Barcelonei, Leo Messi.

Toate acestea duc către concluzia că șansele ca lusitanul Cristiano Ronaldo să rămână la Juventus și din vară sunt foarte mari.

Publicat: 11 04. 2021, 17:28
Actualizat: 11 04. 2021, 17:29