Cristiano Ronaldo, gesturi obscene pe teren, după ce a auzit din tribune „Messi! Messi!”

Rivalitatea cu Leo Messi continuă să-l bântuie pe Cristiano Ronaldo, chiar dacă vremea celor doi a apus, ambii evoluând acum în campionate mediocre.

Cristiano Ronaldo nu s-a putut abține în aceest week-end, în timpul meciului din campionatului Arabiei Saudite, când fanii gazdelor au început să strige numele rivalului său numărul unu din carieră.

Cristiano Ronaldo a recurs la gesturi obscene pe teren după ce a auzit din tribune „Messi! Messi!”

Starul portughez nu s-a mai abţinut şi a recurs la gesturi obscene chiar în timpul meciului Al Shabab – Al Nassr, scor 2-3, din etapa a 21-a a campionatului din Arabia Saudită. Ronaldo a făcut gesturi obscene după ce toți fanii echipei gazdă au început să-i scandeze numele lui Leo Messi.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 21, din penalty. Nu s-a bucurat mult de reușita sa, pentru că Al Shabab a egalat înainted e pauză, prin Yannick Carrasco, jucător transferat de la Atletico Madrid. Al Nassr a trecut din nou în avantaj, dar gazdele au restabilit din nou egalitatea pe tabela de marcaj. În minutul 86, trupa lui Ronaldo a închis tabela prin reușita lui Talisca.

De ce e atât de ofuscat starul Potugaliei

În momentul în care starurile lui Al Nassr sărbătoreau pe teren, fanii echipei gazdă au început să îi scandeze numele marelui rival al lui Ronaldo. Dacă în trecut se abținea să le răspundă fanilor la astfel de scandări, acum starul lusitan și-a pierdut cumpătul și a recurs la gesturi obsene chiar în fața tribunei.

Imaginile cu Cristiano Ronaldo au devenit imediat virale, iar ziariștii de la cotidianul spaniol Marca le-au postat pe reţelele sociale. Probabil, Ronaldo este ofuscat că echipa sa este pe locul doi în clasamentul din Arabia Saudită, la patru puncte în spatele liderului Al Hilal, și cu un meci în plus disputat. Mai mult decât atât, Ronaldo (22 de goluri) simte în ceafă răsuflarea lui Aleksandar Mitrovic (19 goluri) în ierarhia golgheterilor.

Cristiano Ronaldo a ajuns la 877 de goluri marcate în întreaga carieră şi mai are nevoie de un singur succes pentru a ajunge la 800 de victorii.

Publicat: 26 02. 2024, 10:01
Actualizat: 26 02. 2024, 10:02