Cosmin Olăroiu, dezvăluiri uluitoare după victoria dramatică din grupele Ligii Campionilor Asiei: „A trebuit să rezistăm”

După partida dintre Sharjah FC și Nasaf Qarşi, scor 1-0, Cosmin Olăroiu a vorbit despre cartonașul roșu luat de echipa sa, dar și despre penalty-ul ratat de adversari în minutul 90+14.

Cosmin Olăroiu, dezvăluiri uluitoare după victoria dramatică din Sharjah FC – Nasaf Qarş 1-0: „A trebuit să rezistăm”

Sharjah FC a câștigat la limită cu Nasaf Qarşi, scor 1-0, în a treia rundă din grupele Ligii Campionilor Asiei. În contextul în care Majed Hassan a văzut cartonașul roșu în minutul 90+3, Cosmin Olăroiu a spus că echipa sa a trăit momente foarte tensionate pe acel final de partidă. Mai mult, trupa românului era să fie egalată în minutul 90+14, însă Adel Al Hosani a reușit să-i apere penalty-ul lui Azizbek Amonov.

„A trebuit să rezistăm în minutele adiţionale şi situaţia a devenit şi mai dificilă după ce Hassan a fost eliminat. Ne-au lipsit mai mulţi jucători din cauza accidentărilor. Totuşi, trebuie să-i mulţumi lui Hosani pentru penalty-ul apărat.

Meciul a avut două părţi, noi l-am controlat timp de 60 de minute, dar acest lucru s-a schimbat când am făcut schimbări din cauza accidentărilor. Le mulţumesc jucătorilor care au evoluat cu spirit de sacrificiu pentru a obţine cele trei puncte”, a spus Olăroiu, citat de site-ul competiţiei.

De ce nu a mai semnat Cosmin Olăroiu cu AEK Atena: „Lucrurile nu s-au petrecut așa cum mă gândeam eu”

În urmă cu ceva timp, Cosmin Olăroiu dezvăluia adevăratul motiv pentru care nu a mai ajuns anul trecut la AEK Atena.

„O ofertă interesantă, dar atât. Și lucrurile nu s-au petrecut așa cum mă gândeam eu la momentul ăla. Am venit, am discutat, tipul cu care am discutat era foarte OK.

M-a întrebat: „Dacă vii la noi, ce jucători vrei să schimbi?”. Îi zic: „Mi-e foarte greu să răspund. Dar vreau să te întreb și eu o chestie: dacă ai fi în locul meu, ce jucători ai schimba?”.

Mi-a spus: „Aș ține doar 3 sau 4 din tot lotul”. „Dacă-ți spuneam eu lucrul ăsta, mi-era frică să nu spui că sunt tâmpit. Eu știu că nu poți schimba 20 de jucători, dar nu am văzut lucruri foarte interesante (n.r. în echipă)”.

A fost foarte corect, onest omul. Mi-a zis că vor să schimbe, că vor aduce, vor face, vor drege. I-am zis că nu cred, iar acest lucru nu s-a întâmplat”, a declarat Cosmin Olăroiu, potrivit GSP.

Publicat: 24 10. 2023, 20:39
Actualizat: 24 10. 2023, 20:42