Scandal la Real Madrid! Benzema către un coechipier: „Nu-l interesează de noi, nu-i mai da mingea!” | VIDEO

La pauza meciului dintre Gladbach și Real Madrid, când nemții conduceau cu 1-0, Benzema i-a spus compatriotului Ferland Mendy să nu-i mai paseze lui Vinícius.

Real Madrid s-a salvat într-un final dramatic cu Monchengladbach! „Terorizați de Marcus Thuram!” Atacantul, gol ca în curtea școlii | FOTO & VIDEO

Marcus Thuram a marcat o dublă în poarta galacticilor. La trei zile după victoria din Clasico, Real a revenit fantastic. Benzema a redus din diferenţă după o pasă de la Casemiro şi după o execuţie spectaculoasă. În prelungiri, mijlocaşul brazilian a marcat, iar Real a scăpat de ruşinea unui start cu două înfrângeri în primele două meciuri din grupă.

TF1 a difuzat dialogul între Benzema și Mendy

Postul francez TF1 a probat la emisiunea Téléfoot ce vorbeau la pauză Benzema și Ferland Mendy în fața vestiarelor, înainte să reintre pe teren. Atacantul îi spunea fundașului stânga: „Face numai ce vrea el, nu vezi?. Frate, nu-i pasa… Joacă împotriva noastră, nu e clar?!”. Potrivit presei spaniole, autorul acuzelor era Vinicius.

Prin dubla cu Real Madrid, Marcus Thuram devine primul jucător francez care reușește să înscrie de două ori în fața Realului, după 17 ani. Ultimul care a bifat o asemenea performanță a fost Giuly.

A fost o seară de poveste în Champions League, cu multe goluri spectaculoase și răsturnări incredibile pe tabela de marcaj. Real Madrid a trecut la câteva secunde de dezastru, trupa lui Zidane reușind să scape de a doua înfrângere din grupele Champions League, după ce a egalat în ultimele secunde ale partidei cu Borussia Monchengladbach.

Publicat: 28 10. 2020, 11:15
Actualizat: 28 10. 2020, 11:32