Zdenek Ondrasek a ratat ultima șansă la FCSB! Gigi Becali l-a schimbat la pauza meciului cu Șahtior Karagandî

Zdeněk Ondrášek in meciul de fotbal dintre FC Botosani si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Municipal din Botosani, joi 15 iulie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Zdenek Ondrasek, atacantul ceh în vârstă de 32 de ani al lui FCSB, a fost înlocuit la pauza meciului cu Șahtior Karagandî.

Șahtior Karagandî și FCSB s-au întâlnit în turul II preliminar din Conference League și, după 1-0 în tur pentru roș-albaștri, echipa din Kazahstan a dus meciul retur în prelungiri, marcând golul de 2-1 în minutul 90+1. Pentru FCSB a marcat Florinel Coman, în minutul 76.

Imediat după pauză, Dinu Todoran i-a aruncat în luptă pe Florinel Coman și Sorin Șerban, înlocuindu-i astfel pe Zdenek Ondrasek, respectiv Risto Radunovic.

Zdenek Ondrasek, înlocuit la pauza meciului Șahtior Karagandî – FCSB

După ce în urmă cu o zi Gigi Becali a anunțat că se gândește să îi rezilieze contractul lui Zdenek Ondrasek, atacantul ceh a fost titular în meciul disputat în Armenia, însă înlocuit imediat după pauză.

Această decizie poate fi un semn că Gigi Becali și-a pierdut de tot răbdarea cu jucătorul sosit în România la finalul lunii iunie.

„Am patru atacanți de careu acum și trebuie să văd la cine renunț, cred că îl reziliem pe Ondrasek”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik, în urmă cu o zi.

Anterior, Gigi Becali dăduse de înțeles că îi va mai acorda o șansă cehului.

După meciul cu Universitatea Craiova, scor 4-1, patronul de la FCSB a fost mulțumit chiar și de Zdenek Ondrasek, atacant pe care nu voia să îl mai primească în lotul primei echipe după meciul din prima etapă a Ligii 1.

„Mi-a plăcut și de Ondrasek. Dacă nu avea șansă, nu îl mai băgam azi. M-am răzgândit, ai nevoie de el ca să odihnești alți jucători. Cam greu să marcheze el goluri, dar va juca bine fără minge”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport, imediat după meciul cu Universitatea Craiova.

Publicat: 29 07. 2021, 18:11
Actualizat: 29 07. 2021, 18:14