„You will see! You will see!”. Darius Olaru, exasperat de decizia arbitrului de a nu acorda penalty: momentul în care căpitanul FCSB a cerut cu disperare lovitură de la 11 metri!

Darius Olaru a fost exasperat de decizia arbitrului de a nu acorda penalty în meciul cu Nordsjaelland: jucătorul roș-albaștrilor a cerut lovitură de la 11 metri în repriza a doua, după ce FCSB a rămas cu un om în plus pe teren.

Darius Olaru, exasperat după ce FCSB nu a primit penalty

FCSB a presat puternic după ce Nordsjaelland a rămas în inferioritate numerică, dar în cele din urmă n-a înscris, iar rezultatul final a fost 0-0.

În minutul 71, FCSB a sperat să obțină penalty, doar că arbitrul din Muntenegru n-a acordat nimic la intervenția asupra lui Darius Olaru.

Unul dintre cei mai buni jucători din echipa lui Charalambous, Olaru și-a pierdut cumpătul. „You will see! You will see!” Așa a izbucnit Olaru, vizibil deranjat de faptul că roș-albaștrii n-au primit lovitură de la 11 metri la respectiva fază.

FCSB a căutat golul și în prelungiri, însă a obținut în cele din urmă doar un egal, așa că totul se decide peste o săptămână, în returul din Danemarca.

Echipele de start:

FCSB (4-3-3): Târnovanu- Pantea, Dawan, Chiricheș, Radunovic- Olaru, Șut, Djokovic- Cordea, Compagno, Coman
Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, Haruț, Octavian Popescu, Lixandru, Edjouma, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Ngezana, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

• Adrian Șut a suferit o accidentare la încălzire și a fost înlocuit în primul 11 cu Ovidiu Popescu.

Nordsjaelland (4-3-3): Hansen- Villadsen, Nagalo, Jensen-Abbew, Frese- Diomande, Tverskov, Bocha- Nuamah Appiah, Ingvartsen, Osman
Rezerve: Eriksson, Nygren, Hansen, Marxen, Hey, Sertdemir, Antman, Svennson, Coulibaly, Harder Weibel Schandorff, Barslund, Munck
Antrenor: Johannes Hoff Thorup

Publicat: 10 08. 2023, 23:31
Actualizat: 10 08. 2023, 23:33