Vis spulberat pentru Gigi Becali! Legenda care nu dă nicio șansă pentru FCSB în meciul infernal cu West Ham: „Nu am speranțe!” | EXCLUSIV

FCSB este gata de debutul în Conference League, dar Helmut Duckadam crede că roș-albaștrii au nevoie de o „minune” în partida de la Londra, cu West Ham.

Fostul mare portar n-are speranțe nici măcar pentru un rezultat de egalitate, pe un stadion unde Astra a reușit miracolul și s-a impus cu 1-0, după golul superb reușit de Teixeira.

West Ham și FCSB se vor întâlni joi, de la ora 22:00, în prima etapă a grupelor Conference League. Partida din Anglia este Live Video Online pe prosport.ro.

Helmut Duckadam, anunț categoric înaintea meciului West Ham – FCSB: „Nu am speranțe!”

Helmut Duckadam știe de ce FCSB va suferi probabil teribil la Londra, în fața unei echipe care tocmai a fost aproape de un egal mare pe terenul lui West Ham.

Suporterii englezi pregătesc o atmosferă de zile mari la revenirea în Europa.

„Din punctul meu de vedere, FCSB are nevoie de o mică minune cu West Ham! Vă spun sincer, nu am speranțe! Șansele celor de la FCSB sunt foarte mici. Poate că din orgoliu să reușească ceva, însă este greu de crezut. La Londra, va fi un meci foarte, foarte greu! Eu am tot spus-o în ultimul timp, FCSB nu are un joc de echipă”, a spus Helmut Duckadam, pentru ProSport.

Helmut Duckadam, alături de Gigi Becali pe Arena Națională

Michail Antonio, marele pericol pentru FCSB în meciul cu West Ham din Conference League

Michail Antonio se anunță marele pericol pentru apărarea celor de la FCSB. Atacantul a deschis scorul în derby-ul cu Chelsea și a demonstrat că este în formă maximă.

Cel mai probabil, Antonio va fi însă rezervă și va fi introdus în repriza a doua, în duelul din Conference League. Așa s-a întâmplat și în play-off-ul cu Viborg. Atunci, vârful s-a remarcat repede: a marcat pentru 3-1, după ce a intrat în minutul 67.

West Ham a plătit aproape zece milioane de euro în schimbul lui Antonio, care a jucat o perioadă lungă și în Championship.

Publicat: 07 09. 2022, 11:14
Actualizat: 07 09. 2022, 17:07