Ștefan Târnovanu, înger și demon pentru FCSB în meciul cu Viking! Gafa care îl va înfuria pe Gigi Becali | FOTO

Vezi galeria foto - 6 poze

FCSB joacă, joi seara, cu Viking, în returul play-off-ului Conference League. Îndrumați de Nicolae Dică, jucătorii echipei bucureștene speră să revină după eșecul din tur (scor 0-1). În acest context, portarul echipei roș-albastre, Ștefan Târnovanu, a fost înger și demon pentru formația sa.

În minutul 3, Malcom Edjouma a reușit să deschidă scorul în duelul din Norvegia, iar portarul Ștefan Târnovanu a fost protagonistul unei parade spectaculoase, la jumătatea primei reprize.

După ce au reușit să pătrundă în careul echipei românești, jucătorii formației norvegiene au încercat să trimită mingea în poartă.

Fără succes, pentru că goalkeeper-ul lui FCSB, Ștefan Târnovanu, a fost la datorie și a reușit să respingă spectaculos mingea.

Cu toate astea, câteva minute mai târziu, Târnovanu a avut o intrare întârziată în careu la unul dintre jucătorii norvegienilor, iar arbitrul a acordat penalty. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de căpitanul lui Viking, bosniacul Zlatko Tripic.

Echipele de start:

VIKING: Gunnarsson – Bjorshol, Brekolo, Vevatner – Kabron, Lokberg, Solbakken, Fridjonsson, Pottynama – Karlsbakk, Tripic
REZERVE: Ostbo, Ree, Torsteinbo, De Lanlay, Sandberg, Auklend, Tangen, Vikston, Traore, Kvia-Egeskog, Paulsen, Austbo
ANTRENOR: Morten Jensen

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic – Edjouma – Cordea, Miculescu, Oct. Popescu, Fl. Coman – B. Rusu
REZERVE: A. Vlad, Haruț, I. Stoica, M. Dulca, Boboc, Rață, Oaidă, Musi, Radaslavescu

ANTRENOR: Nicolae Dică

Publicat: 25 08. 2022, 20:35