Sorin Cârțu, dezvăluire incredibilă! De asta a ratat dezastrul FCSB din Armenia: „Doar acolo n-am căutat, am avut un lapsus”

Sorin Cartu sustine o conferinta de presa la stadionul ion Oblemenco din Craiova duminica 07 februarie 2021 . REMUS BADEAA / MEDIAFAX FOTO

Sorin Cârțu ar fi vrut să vadă și meciul FCSB-ului cu Șahtior Karagandy, din preliminariile Conference League, mai ales că partida de la Erevan, care s-a transformat într-un coșmar pentru Gigi Becali, a început la ora 16:00.

Întâlnirea mutată în Armenia a fost transmisă în direct de Pro X, iar Cârțu se aștepta ca meciul să fie transmis pe canalele care difuzează și meciurile din Liga 1.

Șahtior Karagandy și FCSB s-au întâlnit în turul al doilea preliminar din Conference League și, după 1-0 în tur pentru roș-albaștri, echipa din Kazahstan a dus partida retur în prelungiri, reușind golul de 2-1 în minutul 90+1. Pentru FCSB a marcat Florinel Coman, în minutul 76. Gazdele s-au calificat după loviturile de departajare, după ce Olimpiu Moruțan a ratat.

Așa a ratat Sorin Cârțu meciul Șahtior Karagandy – FCSB: „Doar acolo n-am căutat!”

Sorin Cârțu a crezut că partida dintre Șahtior Karagandy și FCSB nu este televizată, după ce a căutat meciul pe mai multe canale.

Președintele Universității Craiova se aștepta probabil ca roș-albaștrii să se califice fără probleme mai departe și din acest motiv n-a mai insistat să vadă un meci de coșmar pentru vicecampioana României. La loviturile de departajare ale meciului Şahtior Karagandy – FCSB, singurul care a ratat a fost Olimpiu Moruţan, iar FCSB a suferit un nou eșec important pe plan european.

„Am luat toate programele românești: Look, Digi, Prima. Am avut așa un lapsus.. doar pe ProX n-am căutat”, a spus Sorin Cârțu, la Pro X.

Look Sport și Digi Sport au transmis meciurile Sepsi – Trnava (1-1, 3-4 d.l.d.) și Universitatea Craiova – KF Laci (0-0).

Publicat: 30 07. 2021, 12:07
Actualizat: 30 07. 2021, 12:33