Scandal la Adana după ce CFR Cluj a primit penalty! Fotbaliștii echipei turce au sărit la bătaie, ardelenii nu au dat înapoi: arbitrii au intervenit în forță și centralul a împărțit cartonașe!

Meciul de fotbal dintre CFR Cluj si Adana Demirspor, contand pentru intrarea în grupele Conference League, desfasurat pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, joi 27 iulie 2023. © FOTO:Flaviu Buboi/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Jucătorii de la Adana Demirspor au sărit la bătaie în meciul cu CFR Cluj, după ce arbitrul a dictat penalty pentru echipa din România.

Meciul dintre Adana Demirspor și CFR Cluj s-a jucat joi seară, în cadrul manșei a doua a turului II preliminar din Conference League, în Turcia, iar turcii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Akintola (min. 43), respectiv Ndiaye (min. 90+4). Pentru clujeni a marcat Mogoș, din penalty (min. 68).

În minutul 62 al acestei întâlniri, Bîrligea a fost faultat în careu de către Gravillon, iar arbitrul a acordat lovitură de la 11 metri pentru CFR Cluj, dar și cartonaș roșu pentru fundașul turcilor.

După decizia arbitrului, s-au încins spiritele și jucătorii de la Adana Demirspor au sărit la bătaie. Clujenii nu s-au dat înapoi și au reacționat și ei. Arbitrul i-a calmat și a împărțit cartonașe galbene: au fost avertizați Ndiaye, de la Adana, și Bîrligea, de la CFR Cluj.

În minutul 68, Vasile Mogoș a executat și a transformat penalty-ul pentru CFR Cluj, ducând scorul la 1-1.

• Vezi AICI VIDEO cu penalty-ul obținut de către Bîrligea și transformat de către Mogoș în Adana Demirspor – CFR Cluj!
Publicat: 03 08. 2023, 22:43
Actualizat: 03 08. 2023, 23:31