Șansă uriașă pentru FCSB! Cum a scos Octavian Popescu eliminarea din tabăra lui Nordsjaelland | VIDEO

FCSB a jucat în ultima parte a meciului din Conference League cu un om în plus, după ce Nordsjaelland a rămas în zece oameni: Nagalo a fost eliminat.

Nordsjaelland a terminat în zece oameni meciul cu FCSB

Nordsjaelland a jucat doar pe contraatac din minutul 59, atunci când Nagalo a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat în partida care a adus aproape 30.000 de spectatori pe arena din Ghencea.

Fotbalistul de doar 20 de ani l-a faultat pe Octavian Popescu și a văzut cartonașul roșu.

Nagalo a ieșit de pe teren în uralele fanilor din tribune, conștienți că echipa are o șansă mare să obțină victoria în superioritate numerică.

Totuși, în turul precedent din Conference League, Adana a obținut calificarea în această fază a competiției cu un om în minus: turcii au marcat în prelungiri și au câștigat returul cu CFR Cluj, scor 2-1, după ce în Gruia a fost 1-1.

Echipele de start:

FCSB (4-3-3): Târnovanu- Pantea, Dawan, Chiricheș, Radunovic- Olaru, Șut, Djokovic- Cordea, Compagno, Coman
Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, Haruț, Octavian Popescu, Lixandru, Edjouma, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Ngezana, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

• Adrian Șut a suferit o accidentare la încălzire și a fost înlocuit în primul 11 cu Ovidiu Popescu.

Nordsjaelland (4-3-3): Hansen- Villadsen, Nagalo, Jensen-Abbew, Frese- Diomande, Tverskov, Bocha- Nuamah Appiah, Ingvartsen, Osman
Rezerve: Eriksson, Nygren, Hansen, Marxen, Hey, Sertdemir, Antman, Svennson, Coulibaly, Harder Weibel Schandorff, Barslund, Munck
Antrenor: Johannes Hoff Thorup

Publicat: 10 08. 2023, 23:04
Actualizat: 10 08. 2023, 23:09