Reacție de bucurie indecentă a lui Patrick Kluivert, după golul de 2-1 marcat de Adana Demirspor în meciul cu CFR Cluj, în minutul 90+3! Ce a făcut antrenorul olandez | VIDEO

Patrick Kluivert, fostul mare atacant olandez, a avut o reacție de bucurie care ar putea fi catalogată într-o oarecare măsură drept „indecentă” după golul marcat de Ndiaye în prelungirile meciului retur dintre Adana Demirspor și CFR Cluj, care s-a terminat cu scorul de 2-1 pentru gruparea turcă, reușită ce a stabilit soarta calificării în turul trei preliminar din Conference League.

Fostul mare fotbalist a sprintat spre colțul terenului, acolo unde jucătorii săi celebrau această reușită. De asemenea, batavul s-a îmbrățișat cu oamenii din staff-ul său și le-a făcut semne suporterilor să se țipe cât mai tare, într-o reacție de descătușare profundă. (AICI VIDEO CU ACEST MOMENT)

CFR Cluj a pierdut deci dramatic accederea în turul trei preliminar al Conference League. După acel 1-1 din turul disputat în Gruia, fosta campioană a României a fost condusă la pauză în Turcia, dar a reușit să revină în partea secundă grație golului semnat de Vasile Mogoș în minutul 68 din penalty, penalty care a fost obținut de Daniel Bîrligea. La faza respectivă, Gravillon, fundașul central al celor de la Adana Demirspor a primit și cartonașu roșu pentru acea intervenție.

Cum s-au prezentat cele două echipe la acest meci retur:

Adana Demirspor: Karacic – Svensson, Gravillon, Guler, Rodrigues – Stambouli, Akbaba – Yusuf San, Belhanda, Akintola – Ndiaye
Rezerve: Ozbir, Cokcalis, Dursun, Aydogan, Manev, Burak, Gulbrandsen, Tokoz, Nani, Erdogan
Antrenor: Patrick Kluivert

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Kresic, Muhar, Ajeti, Camora – Cvek, Avounou, Krasniqi – Yeboah, Bîrligea
Rezerve: Bălgrădean, Hindrich – Morgan, Cr. Manea, Filip, Jefte, C. Deac, Otele, Konoplianka, Țîru, Tachtsidis, Fica
Antrenor: Andrea Mandorlini

Stadion: Yeni Adana (Adana)
Arbitru: Nathan Verboomen (Belgia); Asistenți: Mathias Hillaert & Ruben Wyns (Belgia)

Publicat: 03 08. 2023, 23:32