Nu mai au nicio șansă la FCSB! Trei jucători au fost pedepsiți de Nicolae Dică după repriza de coșmar cu Silkeborg

Nicolae Dica alaturi de fotbalistii stelisti Gheorghe Bogdan Rusu si Razvan Constantin Oaida la o pauza de hidratare avuta in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Hermannstadt, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 28 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Nicolae Dică și-a pierdut răbdarea, iar la pauza meciului Silkeborg – FCSB a efectuat trei schimbări.

FCSB a intrat la vestiare condusă de Silkeborg cu scorul de 3-0, în grupele Conference League, iar Nicolae Dică a luat măsuri la pauză.

După ce echipa sa a încasat trei goluri în prima repriză a meciului jucat de FCSB cu Silkeborg în Danemarca, Nicolae Dică a pedepsit trei jucători.

Deși când a preluat-o pe FCSB și-a propus să nu facă multe schimbări după prima repriză, așa cum se obișnuia în mandatul lui Toni Petrea, Nicolae Dică a efectuat trei modificări la pauza meciului cu Silkeborg.

Cei trei fotbaliști care au primit o șansă la partida cu Silkeborg și care l-au dezamăgit pe Nicolae Dică sunt Bogdan Rusu, Andrei Dumiter și Marco Dulca. Aceștia au fost înlocuiți de Eduard Radaslavescu, Ianis Stoica și Alexandru Musi.

Andrei Dumiter a fost titularizat de Nicolae Dică după ce ultima dată a jucat într-un meci oficial pe 14 mai 2022, când FCSB a remizat cu FC Voluntari, scor 2-2. La partida din penultima etapă a campionatului a apărut doar 10 minute pe teren.

Echipele de start de la Silkeborg – FCSB:

Silkeborg (4-3-3): Larsen – Sonne, Salquist, Felix, Engel – Thordarson, Brink, Klynge – Jorgensen, Helenius (cpt.), Kusk
Rezerve: Hedvall, Andersen – Ostrom, Tengstedt, Kaalund, Dahl, Gojani, Adamsen, Oggesen, Klitten, Calisir, Busch
Absenți: G. Dahl, Pedersen (accidentați)
Antrenor: Kent Nielsen

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu – Boboc, Haruț, Dawa, Pantea – Dulca, Oaidă – Miculescu, Dumiter, Oct. Popescu (cpt.) – Rusu
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Bouhenna, Șerban, Radaslavescu, I. Stoica, Musi
Absenți: Radunovic, Panțîru, I. Cristea, Ov. Popescu, Fl. Achim (accidentați), Nikolov, Omrani, Șut (neincluși pe lista UEFA), Compagno, Fl. Coman, Cordea, Tamm, Edjouma, Olaru (menajați)
Antrenor: Nicolae Dică

Publicat: 06 10. 2022, 21:03
Actualizat: 06 10. 2022, 21:04