Răzvan Lucescu, învins la limită pe Velodrome. Bodo/Glimt, coșmarul Romei și în sferturile Conference League. Toate rezultatele

Răzvan Lucescu a pierdut cu PAOK, în deplasarea de la Marseille (2-1) din manșa tur a sferturilor de UEFA Conference League. Leicester – PSV a fost singura partidă a serii în care nu s-a înscris, iar Bodo/Glimt a dat din nou lovitura cu AS Roma, pe final.

Alex Mitriță a fost rezervă pentru greci. Valentin Cojocaru, noul transfer al celor de la Feyenoord, a fost în aceeași situație. Joi, 14 aprilie, este programat returul.

Marseille o învinge pe PAOK. Bodo/Glimt îi provoacă un nou coșmar Romei. Rezultatele din sferturile Conference League

22:00 Bodo/Glimt – AS Roma 2-1

• Min. 90+5. Fluier final de meci.
  • Min. 91. GOOL! Lovitură de teatru: Bodo trece în avantaj prin reușita lui Vetlesen.
  • Min. 56. GOOOL Bodo! Wembangomo restabilește egalitatea.