Lovitură grea pentru Mirel Rădoi! Paul Papp, cartonaș roșu la pauza meciului cu Hapoel Beer Sheva. Ce a putut să facă fundașul oltenilor

Lovitură grea pentru Mirel Rădoi! Tehnicianul a rămas după primele 45 de minute fără Paul Papp, care a fost eliminat la pauza meciului dintre Universitatea Craiova și Hapoel Beer Sheva.

Implicat într-un conflict, Papp a fost eliminat după fluierul final al primei reprize.

La pauză, scorul a fost 0-0 la Turnu Severin, acolo unde se joacă meciul transmis în direct de Prima Sport 1 și Digi Sport 1. La meciul de joi seară asistă peste 10.000 de spectatori.

Lovitură grea pentru Universitatea Craiova! Cum a văzut cartonașul roșu Paul Papp

Universitatea Craiova a dominat clar prima parte a meciului cu Hapoel Beer Sheva, dar a fost nevoită să joace cu un om mai puțin pe teren în repriza secundă, care a pornit de la scorul de 0-0.

Paul Papp a primit cartonașul roșu, după un conflict pe care l-a avut la vestiare, astfel că Mirel Rădoi l-a înlocuit pe Koljic cu Martic, pentru a nu avea probleme pe faza defensivă.

Echipa de start a Universității Craiova: Lazar – Papp, Raul Silva, Screciu – Hanca, Crețu, Mateiu, Bancu – Baiaram, Koljic, Ivan

În vârstă de 41 de ani, Mirel Rădoi a fost până în 14 noiembrie 2021 selecţionerul echipei naţionale de fotbal a României, el renunţând la funcţie după ratarea calificării la barajul pentru Cupa Mondială din 2022. Anterior, el a condus reprezentativa Under 21 a României cu care a reuşit atingerea fazei semifinalelor la Euro 2019.

Publicat: 18 08. 2022, 21:50
Actualizat: 18 08. 2022, 21:53