Imaginea serii in Conference League, în fața a 40.457 de fani! Ce au făcut suporterii de la FCSB cu câteva minute înainte de fluierul final | FOTO

Suporterii celor de la FCSB au făcut spectacol în tribune la returul cu Dunajska Streda, scor 1-0, iar fanii au oferit un moment de excepție în repriza secundă a duelului de pe Arena Națională.

Cu ajutorul telefoanelor mobile, fanii au sărbătorit într-un mod special o nouă victorie europeană, care a dus echipa lui Nicolae Dică în play-off-ul Conference League.

Andrei Cordea a adus victoria roș-albaștrilor pe cel mai mare stadion al țării, iar FCSB trebuie să treacă acum doar de Viking pentru a ajunge în faza grupelor.

Imaginea serii în Conference League! Cum au sărbătorit victoria cu Dunajska Streda cei 40.457 de fani

FCSB a fost iar la înălțime pe plan european, iar suporterii abia așteaptă marile meciuri cu care au fost obișnuiți pe vremea lui Laurențiu Reghecampf.

Chiar dacă adversara roș-albaștrilor a fost una modestă, Dunajska Streda, fanii au oferit imaginea serii în Conference League: luminițele și-au făcut apariția în tribune, momentul surprins și pe transmisia celor de la Pro TV fiind unul cu adevărat special.

Cât au costat biletele la meciul FCSB – Dunajska Streda: Peluza Nord – 10 lei, Tribunele 1 și 2 (inelele 2 și 3) – 20 de lei, Tribuna 2 (inel 1) – 30 de lei, VIP 3 – 50 de lei, VIP 2 – 75 de lei și VIP 1 – 100 de lei.

Este de așteptat ca FCSB să umple Arena Națională și la partida cu Viking, poate cea mai importantă din acest debut de sezon pentru roș-albaștri.

Anul trecut, FCSB a trăit o dezamăgire cruntă pe plan european, după ce n-a reușit să treacă de modesta Șahtior Karagandy.

Publicat: 11 08. 2022, 22:36
Actualizat: 12 08. 2022, 00:20