Gigi Becali, prinzi bulgarii? Patronul spunea că se apucă de oierit dacă îl elimină CSKA 1948 Sofia și a făcut două schimbări aiurea la pauză: vecinii de la sud de Dunăre au făcut șah-mat apărarea lui FCSB la golul de 2-1! | VIDEO

Bucurie a fotbalistilor bulgari dupa un gol marcat cu Rooney Wankewai, Pedro Henrique Oliveira Dos Santos,Tom Rapnouil si Erdenis Gurishta spre dezamagirea lui Joyskim Aurelien Dawa Tchakonte si Valentin Cretu in meciul de fotbal dintre FCSB si TSKA 1948 Sofia, contand pentru UEFA Europa Conference League, desfasurat pe Stadionul National Arcul de Triumf din Bucuresti, joi 3 august 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a condus cu scorul de 1-0 în returul cu CSKA 1948 Sofia, însă bulgarii au întors rezultatul.

Meciul dintre FCSB și CSKA 1948 Sofia s-a disputat joi seară, în cadrul manșei a doua a turului II preliminar din Conference League, pe Stadionul „Arcul de Triumf” din București, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 3-2, după golurile marcate de către Damjan Djokovic (min. 27 și min. 82), respectiv Octavian Popescu (min. 90+1).

În minutul 68 al acestei întâlniri, bulgarii au preluat conducerea, după ce FCSB a avut avantajul. Daskalov a trimis cu capul din apropierea punctului cu var, a fost ajutat puțin de bara transversală și a dus astfel scorul la 2-1 pentru CSKA 1948 Sofia.

Șut, Dawa și Crețu au fost spectatori la lovitura liberă executată de către Thalis de pe partea stânga și reluarea lui Daskalov cu capul.

• Vezi AICI VIDEO cu golurile marcate de către CSKA 1948 Sofia în returul cu FCSB!

„Un mic antrenament. Dacă am emoții când i-am bătut acolo și când i-am văzut cum sunt, atunci mă las de fotbal și-mi văd de treaba mea și mă apuc de oi.

Păi dacă ne bat bulgarii mă apuc de oi. Tot las și mă apuc de oi. Veniți și mă filmați pe câmp cum pasc oile. Băgați pe Tik Tok acum, dacă ne bat bulgarii mă las de fotbal și mă apuc de oi. Așa ar trebui, înțelegi? Prea mare diferența, tu nu ai văzut că ei au scăpat singuri și nici măcar, când au văzut că rămâne singuri cu portarul a încremenit cu mingea la picior. Normal, vom juca cu cea mai bună echipă”, spunea Gigi Becali, înainte de FCSB – CSKA 1948 Sofia.

Publicat: 03 08. 2023, 23:21
Actualizat: 03 08. 2023, 23:29