Gigi Becali își desființează jucătorii după ce FCSB a fost eliminată din Conference League de Șahtior Karagandî: „Le place confortul. Aici se vede bărbăția”

George Becali, finantatorul echipei FCSB, sustine o conferinta de presa, vineri, 16 martie 2018, in Bucuresti. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

FCSB a pierdut în fața lui Șahtior Karagandî, vicecampioana din Kazahstan, în turul 2 preliminar din Conference League. Eliminarea din competiția europeană l-a înfuriat pe Gigi Becali, care și-a făcut praf jucătorii în direct la TV.

Șahtior Karagandî a eliminat-o pe FCSB din Conference League, după ce a dus meciul retur în prelungiri.

După 1-0 în tur pentru FCSB, echipa din Kazahstan a învins cu scorul de 2-1 și a dus meciul în prelungiri. Pentru roș-albaștri a marcat Florinel Coman, în minutul 76.

Gigi Becali își face praf jucătorii după ce FCSB a fost eliminată din Conference League: „Le place confortul. Dacă au salarii mari, ei sunt mulțumiți”

În prelungiri, FCSB nu a reușit să își adjudece calificarea, iar Șahtior Karagandî a pedepsit-o pe loviturile de departajare. Portarul gazdelor a apărat șutul lui Olimpiu Moruțan și FCSB a fost eliminată din Conference League.

După meci, Gigi Becali nu a ezitat să își critice jucătorii, inclusiv noii veniți la echipă. Ondrasec și Vucur vor pleca de la echipa roș-albastră în urma prestațiilor slabe.

„Eu nu sunt fotbalist, eu am o afacere care se numește fotbal, nu sunt fotbalist. Aici se vede bărbăția unei echipe de fotbal. Am luat fundaș central să dea cu capul și am luat un fundaș central care a dat cu capul pasă la adversar, înțelegi?!

Eu cred că sunt unii oameni care le place confortul și dacă au niște salarii mari, ei sunt mulțumiți, așa cred eu”, a spus Gigi Becali la Digisport.

Publicat: 29 07. 2021, 19:13
Actualizat: 29 07. 2021, 19:31