Gigi Becali, declarație surprinzătoare după calificarea lui FCSB în grupele Conference League: „Coman e căpitan, Tănase nu era căpitan!”

Gigi Becali, patronul clubului FCSB, s-a declarat mulțumit de Florinel Coman, după calificarea echipei în grupele Conference League.

FCSB s-a calificat în grupele Conference League, după ce a învins-o pe Viking în Norvegia, cu scorul de 3-1. În tur, roș-albaștrii au pierdut cu scorul de 1-2.

Pentru FCSB au marcat Edjouma, în minutul 2, Cordea, în minutul 54, respectiv Radunovic, din penalty, în minutul 90+4.

Remarcatul lui Gigi Becali a fost însă Florinel Coman.

Gigi Becali s-a declarat impresionat de revenirea lui Florinel Coman, jucător pe care îl consideră un adevărat căpitan la FCSB, mai presus de Florin Tănase, fotbalist transferat în această vară în zona arabă.

„Cel mai mult mi-a plăcut că tot meciul noi l-am controlat și mi-a plăcut foarte mult revenirea lui Coman, asta a fost pentru mine revelația. Și-a revenit Coman și asta contează foarte mult, pentru că e și căpitan și dă și un imbold echipei. Tănase nu era căpitan.

Și de Miculescu sunt mulțumit. Tot ce a fost luat… Faptul că suntem calificați la ora asta înseamnă că orice mișcare a fost benefică”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 26 08. 2022, 16:50
Actualizat: 26 08. 2022, 17:06