Fanii celor de la FCSB și-au pierdut răbdarea cu echipa antrenată de Nicolae Dică! Ce au putut să scandeze suporterii prezenți la umilința cu Silkeborg

Meciul de fotbal dintre echipele FCSB si Andrelecht din a doua etapa a grupei B din UEFA Conference League, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, joi, 15 august 2022. EDUARD VINATORU / MEDIAFAX FOTO

FCSB și Silkeborg se întâlnesc în acest moment în etapa cu numărul 3 din UEFA Conference League.

Nicolae Dică a început partida cu foarte mulți jucători de rezervă, iar acest lucru i-a făcut pe danezi să profite și să marcheze de numai puțin de 5 ori.

La pauză, Silkeborg conducea cu 3-0, după golurile marcate de Klynge, în minutul 3, Kusk, în minutul 7,și Helnius, din penalty în minutul 35.

Nicoale Dică a încercat să schimbe ceva după primele 45 de minute și a efectuat 3 schimbări. Totuși, acest lucru nu a făcut ca jocul celor de la FCSB să meargă mai bine, iar în minutul 58, Thordarson a făcut 4-0.

Imediat, cei aproximativ 500 de români veniți să o susțină pe FCSB și-au pierdut răbdarea și au început să scandeze celebrul: „Rușine, rușine, rușine să vă fie!”.

Mai mult, în minutul 71 Adamsen a dus scorul la 5-0 pentru Silkeborg.

Echipele de start:

Silkeborg (4-3-3): Larsen – Sonne, Salquist, Felix, Engel – Thordarson, Brink, Klynge – Jorgensen, Helenius (cpt.), Kusk
Rezerve: Hedvall, Andersen – Ostrom, Tengstedt, Kaalund, Dahl, Gojani, Adamsen, Oggesen, Klitten, Calisir, Busch
Absenți: G. Dahl, Pedersen (accidentați)
Antrenor: Kent Nielsen

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu – Boboc, Haruț, Dawa, Pantea – Dulca, Oaidă – Miculescu, Dumiter, Oct. Popescu (cpt.) – Rusu
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Bouhenna, Șerban, Radaslavescu, I. Stoica, Musi
Absenți: Radunovic, Panțîru, I. Cristea, Ov. Popescu, Fl. Achim (accidentați), Nikolov, Omrani, Șut (neincluși pe lista UEFA), Compagno, Fl. Coman, Cordea, Tamm, Edjouma, Olaru (menajați)
Antrenor: Nicolae Dică

Publicat: 06 10. 2022, 21:23
Actualizat: 06 10. 2022, 21:24