Dumitru Dragomir, necruțător cu Florinel Coman după Dunajska Streda – FCSB: „Eu îl schimbam după 20 de minute! Nu e ce trebuie”

dumitru dragomir memoria

Florinel Coman a fost înlocuit la pauză în Dunajska Streda – FCSB 0-1, iar fostul președinte al LPF Dumitru Dragomir spune că fotbalistul ar fi trebuit schimbat mult mai devreme.

FCSB a reușit să se impună cu 1-0 în deplasarea cu Dunejska Streda, în turul 3 preliminar al Conference League, grație golului reușit de Joonas Tamm.

Vicecampioana României a început cu Florinel Coman căpitan, dar acesta a dezamăgit și a fost înlocuit după primele 45 de minute cu Răzvan Oaidă. Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, l-a desființat pe „Mbappe”, despre care spune că ar fi trebuit schimbat înainte de jumătatea primei părți a partidei.

Dumitru Dragomir, necruțător cu Florinel Coman după Dunajska Streda – FCSB

Florinel Coman a dezmăgit în Dunajska Streda – FCSB 0-1, iar Dumitru Dragomir nu s-a ferit să spună că jucătorul care a purtat banderola de căpitan ar fi trebuit înlocuit după primele doar 20 de minute.

„Sunt foarte bucuros de rezultat și de meci. Au alergat foarte mult, e foarte bine pregătită fizic Steaua (n.r. FCSB). Miculescu, fricos un pic, așa e la început. Celălalt, Rusu, s-a bătut, e vârf de atac. Steaua (n.r. FCSB) avea nevoie de amândoi.

Schimbările au fost grozave, eu după 20 de minute îl schimbam pe Florinel Coman. Trebuie să-i schimbe postul, nu știu, Coman nu e ce trebuie acolo. Mi-a plăcut că au încercat să facă pressing și le-a ieșit de câteva ori, dar să nu creadă că au meci ușor la retur. E echipă bunicică Streda, nu e echipă rea. O să vedeți ce meci greu au cu ei în România. Mai greu decât azi!

Dawa și Tamm sunt dezordonați, dar au calități fizice foarte bune. Dawa e în relații proaste cu mingea. Când vine mingea la el, se urcă mingea pe el ca pe veveriță. Dar, compensează cu calitățile fizice. Tavi Popescu a jucat tactic criminal azi!”, a declarat Dumitru Dragomir, potrivit GSP.

Publicat: 04 08. 2022, 00:18