Dovizhdane, CSKA 1948 Sofia! Tavi Popescu a marcat golul de 3-2 pentru FCSB și a închis calificarea, după o fază comică | VIDEO

Octavian Popescu, extrema stânga în vârstă de 20 de ani de la FCSB, a marcat golul care a închis jocul cu CSKA 1948 Sofia.

Meciul dintre FCSB și CSKA 1948 Sofia s-a disputat joi seară, în cadrul manșei a doua a turului II preliminar din Conference League, pe Stadionul „Arcul de Triumf” din București, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 3-2, după golurile marcate de către Damjan Djokovic (min. 27 și min. 82), respectiv Octavian Popescu (min. 90+1).

În primul minut al prelungirilor acestei întâlniri, Octavian Popescu a profitat de bâlbâiala din apărarea bulgarilor. Portarul lui CSKA 1948 Sofia a respins până la unul dintre coechipieri, acesta a trimis greșit până la Andrei Cordea, iar românul a pasat pentru Octavian Popescu și acesta a trimis din interiorul careului direct în poarta oaspeților.

• Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Octavian Popescu în FCSB – CSKA 1948 Sofia!

Cotat la 3.8 milioane de euro de către Transfermarkt, Octavian Popescu și-a trecut în cont cel de-al doilea gol pentru FCSB în acest sezon, după cel din victoria cu Oțelul Galați din Superliga, scor 2-0.

FCSB s-a calificat în turul III preliminar din Conference League, unde o va întâlni pe Nordsjaelland, vicecampioana din Danemarca. Meciul tur se va disputa joi, 10 august, la București, urmând ca returul să aibă loc pe 16 august, în Danemarca.

Publicat: 04 08. 2023, 00:08