Dan Șucu, Ionuț Lupescu și Ioan Andone l-au susținut din tribune pe Mircea Lucescu la Dinamo Kiev – Beșiktaș, partidă din manșa tur a play-off-ului Conference League, disputată pe Giulești | GALERIE FOTO

Dinamo Kiev a jucat manșa tur din play-off-ul Conference League cu Beșiktaș în Giulești, iar Mircea Lucescu a avut parte de susținere.

Dinamo Kiev a fost învinsă de Beșiktaș, scor 2-3, în manșa tur din play-off-ul Conference League, în Giulești, însă Mircea Lucescu nu a fost lăsat singur la partida cu formația din Turcia.

Dan Șucu, acționarul majoritar de la Rapid, Ionuț Lupescu și Ioan Andone s-au aflat în tribunele stadionului din Giulești la meciul jucat de Dinamo Kiev cu Beșiktaș.

Aceștia au ales să participe la partida dintre Dinamo Kiev și Beșiktaș din prima manșă a play-off-ului Conference League pentru a-și arăta susținerea față de Mircea Lucescu, cel care a fost nevoit să își mute echipa din Ucraina pentru partidele din cupele europene.

Dinamo a pierdut partida cu Beșiktaș din manșa tur a play-off-ului Conference League, scor 2-3. Vincent Aboubakar a deschis scorul în minutul 40, din penalty, după care Mykola Shaparenko a reușit egalarea în minutul 60. După trei minute, Omar Colley a majorat avantajul pentru Beșiktaș, însă Nazar Voloshyn a egalat după încă două minute.

Golul care i-a adus victoria lui Beșiktaș în meciul tur cu Dinamo Kiev din play-off-ul Conference League a fost marcat de Badtiyar Zaynwtdinov în prelungiri, în minutul 90+4.

Manșa retur din play-off-ul Conference League care are loc în Turcia este programată joi, 31 august, ora 21.00.

Echipele de start de la Dinamo Kiev – Beșiktaș

• Dinamo Kiev: Bushchan – Tymchyk, Popov, Syrota, Dubinchak – Karavaev, Sydorchuk, Shaparenko, Voloshyn – Bukalskiy – Vanat
    Rezerve: Nescheret – Vivcharenko, Brazhko, Shepeliev, Parris, Malysh, Diachuk, Diallo, Tsarenko, Bilovar, Benito, Ramadani
    Antrenor: Mircea Lucescu
  • Beșiktaș: Gunok – Rosier, Amartey, Colley, Masuaku – Ucan, Hadziahmetovic, G. Fernandes – O. Bulut, Aboubakar, Muleka
    Rezerve: Detanoglu, Yuvakuran – Rebic, C. Tosun, Rashica, Oxlade-Chamberlain, Uysal, Tiknaz, Zainutdinov, K. Yilmaz, Onana, U. Meraș
    Antrenor: Senol Guneș
Publicat: 25 08. 2023, 10:37
Actualizat: 25 08. 2023, 10:41