Dan Petrescu, desființat de fanii lui CFR Cluj după umilința cu Sivasspor din Conference League: „Dați-i banii și scăpați de nulitatea asta! Duceți-vă în Congo amândoi!”

Dan Petrescu, antrenorul echipei CFR Cluj, urmareste meciul de fotbal contra echipei CS Universitatea Craiova din etapa a X-a a Superligii, disputat pe stadionul Constantin Radulescu din Cluj-Napoca, duminica, 11 septembrie 2022 FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

Dan Petrescu a fost pus la zid de fanii lui CFR Cluj, după ce campioana României s-a făcut de râs și a cedat la scor de neprezentare: 0-3.

Deși clujenii au șanse la titlu și speră să prindă primăvara europeană din Conference League, fanii au răbufnit pe rețelele de socializare și îi cer tehnicianului să părăsească formația din Gruia.

În ultima etapă,„feroviarii” o întâlnesc pe FC Ballkani, în timp ce Slavia va da peste deja calificata Sivasspor. Campioanei României îi trebuie o victorie împotriva kosovarilor pentru a-și asigura locul 2, fără a mai ține cont de rezultate.

Dan Petrescu, pus la zid de fanii lui CFR Cluj: „Ia-l pe Janga și duceți-vă în Congo amândoi!”

Eșecul cu Sivasspor, scor 0-3, i-a înfuriat teribil pe fanii lui CFR Cluj, care îi cer lui Dan Petrescu să plece de pe banca formației din Gruia.

„Băi Dane, la schimbările pe care le-ai făcut, parcă tu conduceai cu 2-0. Cred că ai nevoie de o pauză lungă”, a fost concluzia trasă de Viorel Ludușan.

„Daneeee, ia-l pe Janga și duceți-vă în Congo amândoi. Curățenie generală”, a fost dur și Marius Niculae.

„Ai fost penibil, Petrescule! Ai mers la ciupeală și te-au ciuruit! Rușine”, a scris și Marius, pe Facebook.

„Dacă meciul cu Slavia a fost câștigat de tactica lui Petrescu, meciul ăsta a fost pierdut tot de tactica lui. De data asta greșită total. Sper să recunoască”, a fost mai cumpătat Tibor Levente.

Golurile turcilor au fost marcate de către Mustafa Yatabare ( minutele 22 și 73) și Rangelo Jana (autogol în minutul 65).

Am jucat bine în prima repriză, apoi nimic nu a mers. Suntem la mâna noastră dar va fi greu cu Ballkani. Nu sunt supărat pe echipă sau pe jucători, ci doar pe situaţie” – Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

Publicat: 28 10. 2022, 08:53
Actualizat: 28 10. 2022, 08:54