Damjan Djokovic, primul gol pentru FCSB! Croatul a deschis scorul în returul cu CSKA 1948 Sofia | VIDEO

Damjan Djokovic si Juri Cisotti in meciul de fotbal dintre Otelul Galati si FCSB, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Stadionul Otelul din Galati, sambata 29 iulie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Damjan Djokovic, mijlocașul croat în vârstă de 33 de ani de la FCSB, a deschis scorul în returul cu CSKA 1948 Sofia.

Meciul dintre FCSB și CSKA 1948 Sofia s-a disputat joi seară, în cadrul manșei a doua a turului II preliminar din Conference League, pe Stadionul „Arcul de Triumf” din București, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 3-2, după golurile marcate de către Damjan Djokovic (min. 27 și min. 82), respectiv Octavian Popescu (min. 90+1).

În minutul 27 al acestei întâlniri, Andrea Compagno a pasat cu călcâiul din colțul terenului pentru Florinel Coman, iar acesta a trimis perfect cu latul pentru Damjan Djokovic care a reluat foarte bine din careu direct în poarta bulgarilor.

• Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Damjan Djokovic în FCSB – CSKA 1948 Sofia!

În tur, FCSB a învins la limită în Bulgaria, scor 1-0, după golul marcat de către Florinel Coman, în minutul 28.

Cotat la 300 de mii de euro de către Transfermarkt, Damjan Djokovic a jucat pentru FCSB în toate cele trei etape disputate până acum în Superliga.

Publicat: 03 08. 2023, 22:12
Actualizat: 03 08. 2023, 23:29